• პოლიციამ დაკარგული ბავშვი იპოვა
29 აგვისტოს რუსთავის საქალაქო სამმართველოში 14 წლის მოზარდის, დავით ლ-ს მშობლებისგან შევიდა შეტყობინება მათი შვილის დაკარგვის თაობაზე. პოლიციამ აღნიშნულ ფაქტზე ოპერატიულად მოახდინა რეაგირება, შეიქმნა სამძებრო საქმე უგზო-უკვლოდ დაკარგული პირის მიმართ. მთელი საქართველოს მასშტაბით დაიწყო სამძებრო ღონისძიებები, გამოიკითხა ყველა ის პირი, ვისაც კავშირი ჰქონდა დაკარგულ არასრულწლოვანთან.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, დაკარგული დავით ლ. დღეს თბილისის ზღვის მიმდებარე ტერიტორიაზე იპოვეს, რუსთავის საქალაქო სამმართველოში ჩაიყვანეს და ხელწერილის საფუძველზე მშობლებს უვნებლად ჩააბარეს.

• Police Found Lost Child
On August 29, the Rustavi City Division received the notification from the parents of 14 years old David L about disappearance of their son. Police rendered the prompt response to the incident and produced the investigative case of the missing person. The searching activities were initiated throughout the country; all the people who had communication with the lost minor were interrogated.
The law enforcers, as a result of the searching measures have found David L today in the vicinity of Tbilisi Sea; the minor was brought to Rustavi City Division and passed to his parents safe and sound under the receipt.