• პოლიციამ დანაშაულის შეუტყობინებლობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მცხეთა-მთიანეთისა პოლიციის დეპარტამენტის და სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დანაშაულის შეუტყობინებლობის ბრალდებით, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, 1988 წელს დაბადებული მ.ხ. ზუგდიდში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 15 აპრილს, თბილისი-სენაკი-ლესელიძის ავტომაგისტრალის 39-ე კილომეტრზე, „ტოიოტას“ მარკის ავტომობილის მძღოლი განზრახ შეეჯახა პოლიციელის ავტომანქანას და შემთხვევის ადგილიდან თანმხლებ პირებთან ერთად მიიმალა. ავტოსაგზაო შემთხვევის შედეგად, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის მცხეთა-მთიანეთის მთავარი სამმართველოს სახაზო სამმართველოს უფროსმა - დავით მიქიაშვილმა ჯანმრთელობის დაზიანება მიიღო.
გამოძიებით ასევე დადგინდა, რომ ბრალდებული მ.ხ. მძღოლის ერთ-ერთი თანმხლები პირია, რომელმაც მომხდარი ავტოსაგზაო შემთხვევის შესახებ პოლიციას არ შეატყობინა და სხვა პირებთან ერთად მიიმალა.
სისხლის სამართლის საქმის გამოძიების ფარგლებში, აღნიშნულ ფაქტთან შემხებლობაში მყოფი სხვა პირების დადგენა-დაკავების მიზნით ტარდება ყველა საჭირო საგამოძიებო და ოპერატიული მოქმედებები, დანიშნულია შესაბამისი ექსპერტიზები.

The officers of Mtskheta-Mtianeti Police Department and Samegrelo-Zemo Svaneti Police Departments under the Ministry of Internal Affairs detained M.Kh. in Zugdidi.
The investigation established that on April 15 of the current year, at the 39th kilometer of Tbilisi-Senaki-Leselidze highway, the driver of Toyota vehicle intentionally collided with a police car and fled the scene along with accomplices. As a result of the car accident, Davit Mikiashvili, the head of the Mtskheta-Mtianeti Main Division of the Patrol Police Department, received health damage.
The investigation also established that the accused M.Kh. is one of the accomplices of the driver, who did not report the accident to the police and hid with along with other persons.
Within the framework of the criminal case investigation, all necessary investigative and operative activities are carried out in order to identify and detain other persons involved in the mentioned fact, relevant examinations have already been scheduled.