• პოლიციამ დიდ დიღომში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1989 წელს დაბადებული დ.ა. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 22 დეკემბერს, თბილისში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცივი იარაღით რამდენიმე ჭრილობა მიაყენა ნაცნობს - 1991 წელს დაბადებულ გ.წ.-ს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
მიყენებული დაზიანებების შედეგად, გ.წ. ადგილზე გარდაიცვალა.
პოლიციამ, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დანაშაულში ბრალდებული დ.ა. მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავა.

• Police solved the case of premeditated murder in Didi Digomi as a result of imme...
Police solved the case of premeditated murder in Didi Digomi as a result of immediate activities - one person arrested
Employees of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions detained D.A. (DoB 1989) in Tbilisi for premeditated murder.
The investigation established that on December 22 of the current year, on the basis of conflict that took place in Tbilisi, the accused person inflicted several wounds with a cold steel to his acquaintance - G.Ts. (DoB 1991) and hid from the scene of the incident.
Due to the received injuries, G.Ts. died on the spot.
Police, as a result of operational measures and investigative actions, detained D.A. few hours after the incident.