• პოლიციამ ჯგუფურად ჩადენილი ძალადობის ბრალდებით 3 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სამი პირი: 1997 წელს დაბადებული თ.ქ., 1995 წელს დაბადებული ი.ა. და 1987 წელს დაბადებული დ.ბ. დააკავეს. მათ ჯგუფურად ჩადენილ ძალადობა ედებათ ბრალად.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა მიმდინარე წლის 21 თებერვალს, თბილისში მდებარე ერთ-ერთ ბარში, 1996 წელს დაბადებულ გ.მ.-ს სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს.
სამართალდამცველებმა დანაშაულის სავარაუდო ჩამდენი პირები ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე მუხლის პირველი პრიმა ნაწილის “ბ” ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ჯგუფურად ჩადენილ ძალადობას გულისხმობს.

• Police arrested 3 people for violence committed in group
The officers of Old Tbilisi Main Division of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative and investigative activities, arrested three persons: T.K. (DoB1997), I.A. (DoB 1995) and D.B., (DoB 1987) for violence committed in group.
The investigation established that defendants verbally and physically assaulted G.M. (DoB 1996), in one of the bars located in Tbilisi on February 21 of the current year.
Law enforcement officers arrested the offenders as a result of immediate police activities.
The investigation is underway under Article 126, Part I, Subparagraph "B" of the Criminal Code of Georgia, which stipulates violence committed in group.