• პოლიციამ დუშეთის მუნიციპალიტეტში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გ...
პოლიციამ დუშეთის მუნიციპალიტეტში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად 2000 წელს დაბადებული ა.უ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ დუშეთის მინიციპალიტეტში მდებარე აგრარული ბაზრის ტერიტორიაზე, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე ბრალდებულმა ა.უ.-მ ორ პირზე ფიზიკურად იძალადა, ცივი იარაღის გამოყენებით მათ დაზიანებები მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. მძიმე დაზიანებების შედეგად ბ.ს. სამედიცინო დაწესებულებაში გარდაიცვალა.

• Police solved the murder case in Dusheti municipality as a result of immediate a...
Police solved the murder case in Dusheti municipality as a result of immediate activities - 1 person arrested
The employees of Mtskheta-Mtianeti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative measures and investigative actions detained A.U. (DoB 2000) for premeditated murder.
The investigation established that in the territory of the agricultural market located in Dusheti municipality, the accused A.U. physically assaulted two persons, injured them using a cold weapon and hid from the scene of the incident. As a result of severe injuries, B.S. died in a medical facility.