• პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების საქართველოში უკანონო...
პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით უცხო ქვეყნის მოქალაქე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოსა და ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დიდი ბრიტანეთის მოქალაქე დააკავეს.
2006 წელს დაბადებულ ბ.ქ.-ს ბრალი განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვაში, ნარკოტიკული საშუალება მარიხუანას უკანონო შეძენა-შენახვასა და საქართველოში უკანონოდ შემოტანაში ედება.
სამართალდამცველებმა, თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში, ბრალდებულის ბარგის შემოწმების შედეგად, მის სამგზავრო ჩანთაში, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით 12 კილოგრამამდე ნარკოტიკული საშუალება „მარიხუანა“ და 2.068 კგ ნარკოტიკული საშუალება „ჰაშიში“ ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 262-ე მუხლის 4-ე ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით, 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 273 პრიმა მუხლის მე-6 ნაწილით მიმდინარეობს.

• Police arrested a foreign citizen on charges of illegally importing a particular...
Police arrested a foreign citizen on charges of illegally importing a particularly large amount of narcotics into Georgia
As a result of joint operational measures and investigative actions, officers of the Main Division for Combating Illicit Drug Circulation of the Central Criminal Police Department under the Ministry of Internal Affairs and the Customs Department of the Revenue Service of the Ministry of Finance have arrested a British citizen on charges of drug trafficking.
B.K., born in 2006, is charged with illegally purchasing and storing a particularly large amount of narcotics, illegally purchasing and storing the narcotic drug marijuana, and illegally importing it into Georgia.
Law enforcement officers, as a result of defendant's luggage inspection at Tbilisi International Airport, seized a particularly large amount of the narcotic drug "marijuana", up to 12 kilograms and 2.068 kg of the narcotic drug "hashish" as evidence in his travel bag.
The investigation is in progress under Article 262, Part IV, Subparagraph "a", Article 260, Part III, Subparagraph "a", and Article 273, Part VI, of the Criminal Code of Georgia.