• პოლიციამ გარდაბნის მუნიციპალიტეტში მომხდარი ძარცვის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის გარდაბნის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1974 წელს დაბადებული შ.ი. ძარცვის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფელ ყარათაკლიაში, მოქალაქეს კუთვნილი ავტომობილიდან 100 000 ლარი გასტაცა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
პოლიციამ შ.ი. მომხდარიდან მალევე, ქალაქ რუსთავში დააკავა. სამართალდამცველებმა ბრალდებულის მიერ უკანონოდ დაუფლებული თანხის ნაწილი ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს.
დიდი ოდენობით ძარცვის ფაქტზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 178-ე მუხლის მე-4 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Police solved case of robbery in Gardabani municipality- one person detained
The officers of Gardabani police division of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained Sh.I. (DoB 1974) for robbery.
Investigation established that detainee appropriated 100 000 GEL from the citizen’s car on Karataklia village, Gardabani municipality and fled from the place of crime.
Police managed to detained Sh. I. shortly after the crime, in Rustavi. Law enforcers seized part of the sum as evidence.
Investigation is in progress on the fact of robbery in large quantities, article 178, IV part, sub-paragraph “B” of the Criminal Code.