• პოლიციამ გლდანში მომხდარი დაჭრის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის გლდანი-ნაძალადევის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წარსულში ნასამართლევი, 1976 წელს დაბადებული ა.გ. შემაკავებელი ორდერით გათვალისწინებული მოთხოვნებისა და ვალდებულებების შეუსრულებლობისა და ოჯახის წევრის მიმართ განხორციელებული განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მამაკაცმა თავის ყოფილ მეუღლეს - 1983 წელს დაბადებული თ.პ-ს მისსავე სამსახურში - გლდანში მდებარე ერთ-ერთ სუპერმარკეტში მიაკითხა, რითაც დაარღვია თ.პ.-ს დაცვის მიზნით მის მიმართ სამართალდამცველების მიერ გამოცემული შემაკავებელი ორდერი და ყოფილ მეუღლეს საკანცელარიო დანის გამოყენებით ყელის არეში ჭრილობა მიაყენა. თ.პ. სამედიცინო დაწესებულებაში მოათავსეს. მის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.პოლიციამ ბრალდებული შემთხვევის ადგილზე დააკავა.
სამართალდამცველებმა დანაშაულის ჩადენის იარაღი - საკანცელარიო დანა ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს.
შემაკავებელი ორდერით გათვალისწინებული მოთხოვნებისა და ვალდებულებების შეუსრულებლობისა და ოჯახის წევრის მიმართ განხორციელებული განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტებზე გამოძიება 11 პრიმა 381-ე პრიმა მუხლის 1-ლი ნაწილით და 11 პრიმა-19-109-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "ვ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• The case of wounding in Gldani solved as a result of immediate activities – one ...
The officers of Gldani-Nadzaladevi police division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative and investigative activities, detained previously convicted A.G. (DoB 1976) for non-compliance to the requirements and obligations defined by the restraining order as well as for the attempted premeditated murder, committed against family member.
Investigation established that detainee visited his former spouse – T.P. (DoB 1983) at supermarket, where she was employed, by which violated the restraining order issued against him by law enforcers and wounded his former spouse with a utility knife in throat area. As a result of the incident, T.P. was transferred to the hospital. Her live is no longer in danger. Police detained the offender at the place of crime.
The weapon of crime, utility knife was seized by policemen as evidence.
Investigation is in progress on the fact of non-compliance to the requirements and obligations defined by the restraining order as well as for the attempted premeditated murder committed against family member, article 111 381 I part and article 111 19-109, II pat, sub-paragraph “F” of the Criminal Code of Georgia.