• პოლიციამ გლდანში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პი...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის საგამოძიებო მთავარი სამმართველოს პირველი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო და ოპერატიული მოქმედებების შედეგად, 1985 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გ.ღ. განზრახ მკვლელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 14 ივლისს, თბილისში, გლდანში, შურისძიების მოტივით, ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით სხეულზე სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა - 1991 წელს დაბადებულ გ. მ.-ს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში მიყვანის შემდეგ გარდაიცვალა.
პოლიციამ, ჩატარებული საგამოძიებო და ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, გ.ღ. ცხელ კვალზე დააკავა.
განზრახ მკვლელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 108-ე მუხლით და 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით მიმდინარეობს.

• Police solved the fact of premeditated murder in Gldani as a result of immediate...
Police solved the fact of premeditated murder in Gldani as a result of immediate activities - 1 person detained
The Officers of the Investigation Main Division of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs detained previously convicted G.G. (DoB1985) as a result of investigative and operative activities for premeditated murder and illegall purchase-keeping and carrying of a firearm.
The investigation established that in district Gldani, on July 14 of the current year, the detainee inflicted lethal body injury with a firearm to G.M. (DoB 1991) on the basis of vengeance and fled from the place of crime. The wounded victim died soon after being admitted at the hospital.
As a result of investigative and operative activities G.G. was detained by police.
The investigation is in progress on the fact of premeditated murder and illegal purchase-keeping and carrying of a firearm, articles 108 and 236 envisaged by the Criminal Code of Georgia.