• პოლიციამ გორში ”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის” ოფისის დაზიანების ფაქტზე კიდევ ერ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის გორის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების ფარგლებში, გორში ”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის” ოფისის დაზიანების ფაქტზე კიდევ ერთი პირი -1996 წელს დაბადებული თ.ა. დააკავეს. მას ბრალი სხვისი ნივთის დაზიანებაში ედება.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, თანამზრახველებთან ერთად, გორში პოლიტიკური პარტია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ ოფისის მინები დააზიანა.
აღნიშნული საქმეზე სამართალდამცველებმა ორი პირი: 1994 წელს დაბადებული გ.კ. და 1996 წელს დაბადებული გ.ბ. მომხდარიდან მალევე დააკავეს, 1996 წელს დაბადებული თ.ა. კი პოლიციამ, საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ასევე ცხელ კვალზე დააკავა.

• Police arrested another person for damaging the “United National Movement” offic...
The officers of Gori Police Division under Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, within the framework of operative-search and investigative activities detained another person- T.A. (DoB1996), involved in damaging the office of the “United National Movement” in Gori. T.A. is accused of damaging other’s property.
The committed crime envisages the term of imprisonment up to 3 years.
In connection with the mentioned case, police have already detained two persons: G.K., (DoB 1994) and G.B., (DoB1996) shortly after the incident, while T.A., (DoB1996) was taken under arrest as a result of immediate police activities.