• პოლიციამ გორში ”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის” ოფისის დაზიანების ფაქტზე მეოთხე პ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის გორის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების ფარგლებში, გორში ”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის” ოფისის დაზიანების ფაქტზე კიდევ ერთი პირი -1994 წელს დაბადებული თ.მ. დააკავეს. მას ბრალი სხვისი ნივთის დაზიანებაში ედება.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, სამ თანამზრახველთან ერთად, გორში პოლიტიკური პარტია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ ოფისის მინები დააზიანა.
აღნიშნული საქმეზე სამართალდამცველებმა 1994 წელს დაბადებული გ.კ., 1996 წელს დაბადებული გ.ბ. და 1996 წელს დაბადებული თ.ა. საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ცხელ კვალზე დააკავა.

• Police detained fourth person for damaging “United National Movement” office in ...
The officers of Gori Police Division under Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, within the frames of operative-search and investigative activities detained fourth person in connection with the case of damaging the office of the “United National Movement” in Gori. Law enforcement officers detained T.M. (DoB1994) for damaging other’s property.
The committed crime envisages up to three years of imprisonment.
In connection with the mentioned case, police have already detained three persons: G.K., (DoB 1994) and G.B., (DoB1996) and T.A. (DoB 1996) as a result of immediate police activities.