• პოლიციამ გორში მომხდარ მკვლელობის და დაჭრის ფაქტთან დაკავშირებით 1 პირი ცხელ კვა...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ორი ან ორზე მეტი პირის მიმართ, დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით 1975 წელს დაბადებული ს.ა. ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა გორში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით ორ პირს, მამა-შვილს რამდენიმე ჭრილობა მიაყენა. მიყენებული დაზიანებების შედეგად 1993 წელს დაბადებული გ.ც. ადგილზე გარდაიცვალა, ხოლო 1970 წელს დაბადებული დ.ც. სამედიცინო დაწესებულებაში გადაიყვანეს.
ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სამართალდამცველებმა ბრალდებული, ცხელ კვალზე, შემთხვევის ადგილზე დააკავეს.

• Police arrested 1 person as a result of immediate police activities in connectio...
Police arrested 1 person as a result of immediate police activities in connection with murder and wounding in Gori
As a result of operational measures and investigative actions, officers of Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs have arrested S.A., born in 1975, on charges of attempted premeditated murder committed against two or more persons under aggravating circumstances.
The investigation established that the accused person, on the basis of a mutual dispute, shot two people - a father and son, with a firearm and inflicted several wounds to them. As a result of the injuries sustained, G.Ts., born in 1993, died on the spot, while D.Ts., born in 1970, was taken to a medical facility.
As a result of immediate the investigative actions carried out, law enforcement officers arrested the accused person at the scene of the incident.