• პოლიციამ გურიაში მომხდარი დაჭრის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია ერთი პირ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, საქართველოში დროებითი ბინადრობის სტატუსის მქონე ისრაელის მოქალაქე - 1954 წელს დაბადებული ი.ა. ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ცხემლისხიდში დააკავეს. მას ბრალად ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანება ედება.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 12 თებერვალს, ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ დვაბზუში, ახლად შეძენილი საცხოვრებელი სახლის ყოფილ მეპატრონეს - 1958 წელს დაბადებულ ბ.ს.-ს, ყოფით ნიადაგზე დაწყებული ურთიერთშელაპარაკებისას, ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა, შემდეგ ცივი იარაღით დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
დაჭრილი მამაკაცი კლინიკაში გადაიყვანეს, სადაც შესაბამისი მკურნალობა უტარდება.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ი.ა. ბრალდებულის სახით მომხდარიდან მალევე დააკავეს. პოლიციამ, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცების სახით ამოიღო.

• Police solved the fact of the wounding in Guria as a result of immediate police ...
Police solved the fact of the wounding in Guria as a result of immediate police activities - one person arrested
The officers of Guria Police Department Detectives Division, as a result of operative-investigative activities, detained an Israeli citizen with a temporary residence status in Georgia - I.A. (DoB 1954) in the village of Tskhemliskhidi, Ozurgeti Municipality. The mentioned person is accused of inflicting severe body injuries on purpose.
The investigation established that on February 12 of the current year, in the village of Dvabzu, Ozurgeti Municipality, the defendant physically assaulted the former owner of his newly purchased house – B.S. (DoB 1958), during the confrontation, stabbed him and fled the crime scene afterwards.
The injured man was taken to the clinic where he underwent appropriate medical treatment.
The law enforcers, as a result of operative-search and investigative activities, arrested I.A shortly after the incident. During the personal search of the detainee, policemen seized the weapon of the crime - a knife as evidence.
The fact of inflicting severe body injuries on purpose is being investigated under Article 117, Part I of the Criminal Code of Georgia.