• პოლიციამ გურიაში მომხდარი მკვლელობა ცხელ კვალზე გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღოინისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, წარსულში სხვადასხვა დანაშაულისთვის ნასამართლევი, 1955 წელს დაბადებული, მ.წ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, ურთიერთშელაპარაკაების ნიადაგზე, 1975 წელს დაბადებულ ზ.წ.-ს ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით მრავლობითი ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
დაჭრილი მამაკაცი სააავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც იგი მომხდარიდან რამდენიმე საათში გარდაიცვალა.
ჩატარებული ოპერატიული ღოინისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სამართალდამცველებმა ბრალდებული ცხელ კვალზე, ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის ერთ-ერთ სოფელში დააკავეს.

• Police opened the murder in Guria as a result of immediate police activities
The employees of Guria Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative and investigative actions detained previously convicted M.Ts. (DoB 1955) on charges of premeditated murder.
During the investigation, it was established that the accused person, on the basis of conflict, inflicted multiple wounds to Z.Ts. (DoB 1975) with a firearm and hid from the scene.
The wounded person was transferred to the hospital, where he died few hours later after the incident.
As a result of the conducted operative and investigative actions, the law enforcement officers arrested the accused person in one of the villages of Ozurgeti municipality.