• პოლიციამ გურიაში საფლავების გაქურდვის ფაქტზე 2 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის ლანჩხუთის რაიონული სამმართველოს და იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წარსულში ნასამართლევი 2 პირი: 1980 წელს დაბადებული რ.პ. და 1991 წელს დაბადებული კ.კ., მიცვალებულისადმი უპატივცემულობის და საფლავზე არსებული ნივთის ჯგუფურად მართლსაწინააღმდეგო დაუფლების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა სხვადასხვა დროს, ლანჩხუთის მუნიციპალიტეტში 5 საფლავი გაქურდეს. მათ შორის, დაკავებულები სოფელ ქვიანში მდებარე, შინდისის გმირის - რუსლან წულაძის საფლავზე განთავსებულ ალუმინის ნაკეთობას მართლსაწინააღმდეგოდ დაეუფლნენ. ბრალდებულებმა საფლავებიდან მოპარული ლითონის დეტალები ქალაქ ზესტაფონში მდებარე შავი და ფერადი ლითონების მიმღებ პუნქტში ჩააბარეს. პოლიციამ ნაქურდალი ნაკეთობები ნივთმტკიცების სახით ამოიღო.
მიცვალებულისადმი უპატივცემულობის და საფლავზე არსებული ნივთის ჯგუფურად მართლსაწინააღმდეგო დაუფლების ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 258-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Police arrested 2 people for robbing graves in Guria
The officers of Lanchkhuti Police Division of Guria Police Department and Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of joint operative-investigative activities, detained 2 persons convicted in past- R.P.(DoB1980) and K.K. (DoB1991), for disrespecting the deceased and unlawful appropriation of an item on the grave.
The investigation established that the accused individuals robbed 5 graves in Lanchkhuti municipality at different times. Among them, the detainees illegally seized the aluminum ware placed on the grave of Shindisi hero - Ruslan Tsuladze in the village of Kviani. The detainees sold the appropriated metal accessories at the scrap metal reception point in the city of Zestaponi. Police seized the stolen items as evidence.
The facts of disrespecting the deceased and unlawful appropriation of an item on the grave are being investigated under Article 258, Part III, Sub-paragraph "A" of the Criminal Code of Georgia.