• პოლიციამ მარნეულის მუნიციპალიტეტში ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებისა და სხ...
პოლიციამ მარნეულის მუნიციპალიტეტში ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებისა და სხვისი ნივთის დაზიანების ფაქტებზე 2 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის მარნეულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ორი პირი - 1970 წელს დაბადებული ტ. პ. და 1994 წელს დაბადებული ი.პ. დააკავეს.
ტ.პ.-ს ბრალი ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებაში ედება, ხოლო 1994 წელს დაბადებული ი.პ. სამართალდამცველებმა სხვისი ნივთის დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მას შემდეგ, რაც ამ დროისთვის ბრალდებულის სახით დაკავებულმა, 1992 წელს დაბადებულმა ე.ა.-მ მარნეულის მუნიციპალიტეტში 2 პირი მოკლა და 2 პირის მკვლელობას შეეცადა, მოკლულთა ახლობლები - ტ.პ. და ი.პ. ბრალდებულის საცხოვრებელ სახლში მივიდნენ. ტ.პ.-მ ნიჩბის გამოყენებით ე.ა.-ს მამას სხეულზე დაზიანებები მიაყენა, ხოლო ი.პ.-მ მისი ოჯახის კუთვნილი ორი ავტომობილი დააზიანა.
ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებისა და სხვისი ნივთის დაზიანების ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 117-ე და 187-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

• Police detained 2 persons for inflicting severe health damage on purpose and dam...
Police detained 2 persons for inflicting severe health damage on purpose and damaging other’s property in Marneuli Municipality
The officers of Marneuli Police Division of Kvemo Kartli Police Department under the Ministry of Internal Affairs detained two persons - T.P. (DoB 1970) and I.P. (DoB1994) as a result of operative-investigative activities.
T.P. is accused of inflicting severe health damage on purpose while I.P. was detained by the law enforcement officers for damaging other’s property.
The investigation established that after E.A. (who is currently detained) killed 2 people in Marneuli municipality and attempted to murder 2 more, the victim’s relatives - T.P. And I.P. went to the residential house of the accused person, where T.P. used a shovel to inflict injuries to E.A.'s father, while I.P. damaged two vehicles belonging to the family.
Investigation is in progress on the fact of inflicting severe health damage on purpose and damaging other’s property, crimes envisaged under articles 117 and 187 of the Criminal Code of Georgia.