• პოლიციამ მარნეულის მუნიციპალიტეტში მომხდარი ყაჩაღობის ფაქტი გახსნა - დაკავებული ...
პოლიციამ მარნეულის მუნიციპალიტეტში მომხდარი ყაჩაღობის ფაქტი გახსნა - დაკავებული და მხილებულია 6 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის მარნეულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, მარნეულის მუნიციპალიტეტის სოფელ ყიზილაჯლოში მომხდარი ყაჩაღობის ფაქტი გახსნეს.
დაკავებული და მხილებულია 6 პირი: 1997 წელს დაბადებული რ.უ., 1998 წელს დაბადებული რ.ბ., 1999 წელს დაბადებულები ე.გ. და ა. შ, ასევე 2000 წელს დაბადებული ი.უ. და ამავე წელს დაბადებული ე.გ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ აღნიშნული პირები მიმდინარე წლის 18 იანვარს ყაჩაღურად თავს დაესხნენ მარნეულის მუნიციპალიტეტის სოფელ ყიზილაჯლოში, ჯართის მიმღები პუნქტის ტერიტორიაზე მდებარე ვაგონში მყოფ, ამავე ობიექტის თანამშრომლებს - მ.მ.-სა და ქ.ა.-ს, რის შემდეგაც ცეცხლსასროლი იარაღის მუქარით დაეუფლნენ მათ კუთვნილ 2000 ლარს, ორ მობილურ ტელეფონს, 2 საათს და ვერცხლის ყელსაბამს.
თავდამსხმელებმა დაზარალებულებს თავისუფლება უკანონოდ აღუკვეთეს, მეორე ვაგონში გადაიყვანეს და ჩაკეტეს, ის ვაგონი კი, რომელზეც თავდაპირველად განახორციელეს თავდასხმა, ჩადენილი დანაშაულის დაფარვის მიზნით დაწვეს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
პოლიციამ ყაჩაღობის გზით დაუფლებული მობილური ტელეფონები, დანაშაულის ჩადენის იარაღი და სხვადასხვა ნივთები ნივთმტკიცების სახით ამოიღო.
ჯგუფურად ჩადენილ ყაჩაღობის, ცეცხლის წაკიდებით ნივთის დაზიანების ან განადგურების და თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ფაქტებზე გამოძიება სსკ-ის 179-ე, 187-ე და 143-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

• Police solved the case of armed robbery in Marneuli- 6 persons detained and exp...
The officers of Marneuli Police Division under Kvemo-Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities solved the case of armed robbery in Kizilajlo village, Marneuli municipality.
Police exposed and detained 6 persons: R.U. (DoB 1997) R.B. (DoB 1998) E.G. (DoB 1999) and A.Sh. (DoB 1999) as well as I.U. (DoB 2000) and E.G. (DoB 2000).
Investigation established that on January 18 of the current year, detainees assaulted the employees of the scrap metal reception plant, located in Kizilajlo village – M.M. and Q.A. As a result of the attack, under the pressure of the firearm, detainees illegally appropriated 2000 GEL, 2 mobile phones, 2 watched and silver necklace.
Detainees illegally restricted freedom to the victims and took them to another wagon where they were locked, whereas the first wagon, where the crime took place, was burned in order to conceal the traces of crime. After the mentioned assailants fled from the place of crime.
Police has seized mobile phones, weapon of crime and other illegally appropriated items as evidence.
Investigation is in progress on the fact of armed robbery committed in group, illegal restriction of freedom and damaging the object by setting fire, articles 179, 143 and 187 of the Criminal Code of Georgia.