• პოლიციამ, მიხეილ სააკაშვილის საქმის გამოძიების ფარგლებში, დანაშაულის დაფარვის ბრ...
პოლიციამ, მიხეილ სააკაშვილის საქმის გამოძიების ფარგლებში, დანაშაულის დაფარვის ბრალდებით კიდევ 2 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ, მიხეილ სააკაშვილის მიერ საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონო გადაკვეთის ფაქტთან დაკავშირებით მიმდინარე გამოძიების ფარგლებში, კიდევ ორი პირი - 1984 წელს დაბადებული შ.წ. და 1960 წელს დაბადებული ზ.წ. დააკავა.
სამართალდამცველებმა ამავე ბრალდებით - დანაშაულის დაფარვისთვის, მიმდინარე წლის 1 ოქტომბერს, 1958 წელს დაბადებული ე.ც. დააკავეს. საქართველოს პროკურატურამ დაკავებულს საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 375-ე მუხლის მეორე ნაწილის მიხედვით ბრალდება წარუდგინა, რაც მძიმე დანაშაულის წინასწარ შეუპირებლად დაფარვას გულისხმობს. დანაშაული 4 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
მსჯავრდებული, უკრაინის მოქალაქე მიხეილ სააკაშვილის მიერ საქართველოს საზღვრის უკანონო გადაკვეთის, ორგანიზებული ჯგუფის მიერ საქართველოს სახელმწიფო საზღვარზე მიგრანტის უკანონოდ გადაყვანისა და მძიმე დანაშაულის წინასწარ შეუპირებლად დაფარვის ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 344-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით, 344-ე პრიმა მუხლის მესამე ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით და 375-ე მუხლის მე-2 ნაწილით მიმდინარეობს. აქტიურ რეჟიმში ტარდება ყველა შესაბამისი საპროცესო და საგამოძიებო მოქმედება.

• Police detained 2 more people within the frames of investigation of Mikheil Saak...
Police detained 2 more people in connection with the criminal case launched against Mikheil Saakashvili by the Ministry of Internal Affairs on the fact of illegal crossing of the state border. The detainees are: Sh. Ts. (DoB 1984) and Z.Ts. (DoB 1960).
On October 1 of the current year, the law enforcers brought similar charges against E.Ts. (DoB 1958). The Prosecutor's Office of Georgia charged him under Article 375, Paragraph II of the Criminal Code of Georgia, for concealment of a serious crime without prior promise, envisaging up to four years of imprisonment.
Investigation on fact of illegal crossing of the Georgian state border by Ukrainian citizen -Mikheil Saakashvili, illegal transfer of a migrant on the Georgian state border by an organized group and concealment of a serious crime without prior promise is in progress under Article 344, Part I, Article 344, Part III, Article 375, Part II of the Criminal Code of Georgia. All relevant procedural and investigative activities are actively conducted at the moment.