• პოლიციამ, მიხეილ სააკაშვილის საქმის გამოძიების ფარგლებში, დანაშაულის დაფარვის ბრ...
პოლიციამ, მიხეილ სააკაშვილის საქმის გამოძიების ფარგლებში, დანაშაულის დაფარვის ბრალდებით კიდევ ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ, მიხეილ სააკაშვილის მიერ საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონო გადაკვეთის ფაქტთან დაკავშირებით მიმდინარე გამოძიების ფარგლებში, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, ბრალდებულის სახით ერთი პირი - 1989 წელს დაბადებული გ.ნ. დააკავა.
სამართალდამცველებმა საქმეზე ამავე ბრალდებით უკვე სამი პირი დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 375-ე მუხლის მეორე ნაწილის მიხედვით მიმდინარეობს, რაც მძიმე დანაშაულის წინასწარ შეუპირებლად დაფარვას გულისხმობს.
მსჯავრდებულის, უკრაინის მოქალაქე მიხეილ სააკაშვილის მიერ საქართველოს საზღვრის უკანონო გადაკვეთის, ორგანიზებული ჯგუფის მიერ საქართველოს სახელმწიფო საზღვარზე მიგრანტის უკანონოდ გადაყვანისა და მძიმე დანაშაულის წინასწარ შეუპირებლად დაფარვის ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 344-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით, 344-ე პრიმა მუხლის მესამე ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით და 375-ე მუხლის მე-2 ნაწილით მიმდინარეობს. აქტიურ რეჟიმში ტარდება ყველა შესაბამისი საპროცესო და საგამოძიებო მოქმედება.

• Police Detained Another Person for Concealing the Crime within the Frames of the...
Police Detained Another Person for Concealing the Crime within the Frames of the Ongoing Investigation of Mikheil Saakashvili’s case
Within the frames of the ongoing investigation into the fact of the illegal crossing of the state border of Georgia by Mikheil Saakashvili, the Ministry of Internal Affairs detained another person - G.N. (DoB1989) on the basis of the relevant court decision.
Law enforcers have already arrested three people on the same charges within the frames of the mentioned criminal case.
The investigation is in progress under Article 375, part II of the Criminal Code of Georgia, which stipulates Concealment of a serious crime without prior promise.
Investigation on the fact of illegal crossing of the Georgian state border by Ukrainian citizen -Mikheil Saakashvili, illegal transfer of a migrant through the Georgian state border by an organized group and concealment of a serious crime without prior promise is in progress under Article 344, Part I, Article 3441, Part III, Article 375, Part II of the Criminal Code of Georgia. All relevant procedural and investigative activities are underway.