• პოლიციამ მთელი ქვეყნის მასშტაბით ჩატარებული ღონისძიებების შედეგად ნარკოდანაშაული...
პოლიციამ მთელი ქვეყნის მასშტაბით ჩატარებული ღონისძიებების შედეგად ნარკოდანაშაულისთვის 20 პირი დააკავა, მათ შორის 14 ნარკორეალიზატორი
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ მთელი ქვეყნის მასშტაბით - თბილისში, ბათუმში, ქუთაისში, ქვემო ქართლში, შიდა ქართლსა და გურიაში კომპლექსური ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებები ჩაატარა. ნარკორეალიზაციის, საქართველოში ნარკოტიკების უკანონო შემოტანის და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების შეძენა-შენახვისათვის დაკავებულია 20 პირი.
ნარკოტიკების რეალიზაციის ბრალდებით, ქვემო ქართლში, იმერეთსა და დედაქალაქის სხვადასხვა უბანში, მათ შორის ფონიჭალის დასახლებაში, დაკავებულია 14 ნარკორეალიზატორი.
ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო გასაღების ბრალდებით დაკავებული არიან: 1979 წელს დაბადებული ლ.ჯ., 2005 წელს დაბადებული რ.ა., 1996 წელს დაბადებული გ.თ., 1985 წელს დაბადებული ნ.ს., 1971 წელს დაბადებული ა.გ., 2002 წელს დაბადებული მ.ჭ., უცხო ქვეყნის მოქალაქე, 1988 წელს დაბადებული ა.მ., 2002 წელს დაბადებულები მ.მ., 1980 წელს დაბადებული მ.მ., ასევე, წარსულში ნასამართლევი პირები: 1978 წელს დაბადებული ზ.თ., 1985 წელს დაბადებული მ.დ., 1992 წელს დაბადებული გ. ს., 1969 წელს დაბადებული ე.დ. და 1976 წელს დაბადებული გ.ს.
რაც შეეხება 1998 წელს დაბადებულ, უცხო ქვეყნის მოქალაქე ა.ი.-ს, 1987 წელს დაბადებულ ე.ი.-ს, ასევე, წარსულში ნასამართლევი პირებს: 1973 წელს დაბადებულ ე.ე.-ს, 1973 წელს დაბადებულ გ.ჟ.-ს, 1966 წელს დაბადებულ ნ.ბ.-ს, 1984 წელს დაბადებულ ტ.კ.-ს, მათ ბრალი დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკის, აგრეთვე, ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვაში, წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ნარკოტიკული საშუალების უკანონო რეალიზაციის მცდელობაში, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების საქართველოში უკანონოდ შემოტანაში, ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის უკანონო დათესვა-მოყვანა-კულტივირებაში, ნარკოტიკული ნივთიერების ზემოქმედების ქვეშ ავტომობილის მართვაში, ცეცხლსასროლი იარაღის, ასევე, საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვაში ედებათ.
პოლიციამ ნარკოტიკების უკანონო გასაღებისთვის დაკავებული პირებისგან, ასევე მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, რამდენჯერმე განახორციელა სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალებების საკონტროლო შესყიდვა და აღნიშნული შესყიდვების ფარული აუდიო-ვიდეო ჩაწერა.
სამართალდამცველებმა თბილისში, აჭარაში, გურიაში, იმერეთში, ქვემო ქართლსა და შიდა ქართლში, ბრალდებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკისას, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკები ამოიღეს.
ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის, იმერეთის პოლიციის და თბილისის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, დაკავებული ნარკორეალიზატორების პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ დაფასოებული სხვადასხვა სახის განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები და სავარაუდოდ, ნარკოტიკების გაყიდვის შედეგად მიღებული ფული.
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დიდუბე-ჩუღურეთის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა ბრალდებულების: მ.ჭ.-ს და მ.მ. -ს მიერ 25 ლოკაციაზე სარეალიზაციოდ განთავსებული ნარკოტიკული საშუალება "ალფა პვპ" ამოიღეს.
გლდანი-ნაძალადევის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, უცხო ქვეყნის მოქალაქის - ე.ი.-ს პირადი და ავტომობილის ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს: განსაკუთრებით დიდი ოდენობით „კოკაინი“, „მეტამფეტამინი“ , „თებაინი“, ასევე, ფსიქოტროპული ნივთიერება და სხვა სახის ნარკოტიკები.
აჭარის პოლიციამ, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე ჩატარებული ფარული ოპერატიული ღონისძიებების ფარგლებში, საქართველოში გამოგზავნილი ამანათის კონტროლირებადი მიწოდება განახორციელა, რის შემდეგაც ე.ე. ბრალდებულის სახით დააკავეს. ნივთმტკიცების სახით პოლიციამ 560 აბი „სუბუტექსი“ ამოიღო.
რაც შეეხება აჭარაში ნარკოდანაშაულისთვის დაკავებულ გ.ჟ.-ს, პოლიციამ, მისი პირადი და საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცების სახით ამოიღო დიდი ოდენობით „ჰეროინი“. ასევე ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარე „კანაფი“, გამომშრალი მარიხუანა, 2 რევოლვერი და ვაზნები.
გურიისა და აჭარის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა წარსულში ნასამართლევი ნ.ბ.-სგან, რომელიც ავტომანქანით გადაადგილებისას დააკავეს, ნივთმტკიცებად ამოიღეს: 6 შეკვრად დაფასოებული ჰეროინის შემცველი ნარკოტიკული საშუალება - ე.წ. სირეცი, 5 აბი „სუბოქსინი“, ე.წ. სირეცით სავსე 3 ფლაკონი და 3 მცირე ზომის ელექტროსასწორი.
შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, წარსულში ნარკოდანაშაულისთვის ნასამართლევი ტ.კ.-ის საცხოვრებელ სახლში, ეზოსა და დამხმარე სათავსოებში ჩატარებული ჩხრეკის შედეგად, 43 კილოგრამი კანაფი, ასევე, 813 გრამი გამომშრალი „მარიხუანა“ ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს.
ნარკოდანაშაულის ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 261-ე, 19-260-ე, 262-ე, 265-ე, 276-ე, 236-ე და 273-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო ქვეყანაში ნარკოტიკების გავრცელების და ნარკოდანაშაულის წინააღმდეგ უკომპრომისო ბრძოლას აქტიურად განაგრძობს.

• As a result of investigative actions carried out throughout the country Police a...
As a result of investigative actions carried out throughout the country Police arrested 20 people for drug crimes, including 14 drug dealers
The Ministry of Internal Affairs conducted complex operational and investigative measures throughout the country - in Tbilisi, Batumi, Kutaisi, Kvemo Kartli, Shida Kartli and Guria. 20 persons have been arrested for drug sales, illegal importation of drugs into Georgia and purchase and storage of large quantities of drugs.
14 drug dealers have been arrested in Kvemo Kartli, Imereti and various districts of the capital, including the Fonichala settlement, on the charge of selling drugs.
Arrested on charges of illegal possession of drugs: L.J., born in 1979, R.A., born in 2005, G.T., born in 1996, N.S., born in 1985, A.G., born in 1971, in 2002 Born in M.Ch., citizen of a foreign country, A.M. born in 1988, M.M. born in 2002, M.M. born in 1980, as well as persons convicted in the past: Z.T., born in 1978, in 1985 Born M.D., born in 1992 G. S., born in 1969, E.D. and G.S., born in 1976.
The crimes are punishable by up to 20 years or life imprisonment.
As for A.I., a citizen of a foreign country, born in 1998, A.I., born in 1987, as well as persons convicted in the past: E.E., born in 1973, G.Z., born in 1973, NB, born in 1966, and T.K., born in 1984, are charged with possession of a large and particularly large amount of drugs, as well as , in the illegal purchase and storage of psychotropic substance, in the attempt of illegal sale of drugs by a group with prior agreement, illegal importation of large amounts of drugs into Georgia, illegal sowing-growing-cultivation of plants containing drugs, driving under the influence of narcotic substances, illegal acquisition and storage of firearms and ammunition.
The employees of the Ministry of Internal Affairs conducted a number of secret investigative actions based on the judge's ruling, which established that the accused drug dealers were systematically selling drugs.
Police, based on the judge's ruling, made several controlled purchases of various types of drugs from persons arrested for illegal possession of drugs and secretly recorded audio and video of said purchases.
Law enforcement officers in Tbilisi, Adjara, Guria, Imereti, Kvemo Kartli and Shida Kartli, during the search of personal and residential houses of the accused, seized a particularly large amount of drugs.
The employees of the Central Criminal Police Department, Imereti Police and Tbilisi Police Departments, during the search of the private and residential houses of the arrested drug dealers, seized as evidence a particularly large amount of various types of drugs packed for sale and, presumably, the money obtained from the sale of drugs.
The employees of Didube-Chugureti Main Division of Tbilisi Police Department seized "Alpha PVP" drugs placed for sale at 25 locations by M.Ch. and M.M.
As a result of the search of the personal and car of a foreign citizen - I.E., the employees of the main department of Gldani-Nadzaladevi seized as evidence: a particularly large amount of "cocaine", "methamphetamine", "thebaine", as well as psychotropic substances and other types of drugs.
Adjara police, within the framework of covert operational measures conducted on the basis of the judge's ruling, carried out a controlled delivery of the parcel sent to Georgia, after which E.E. He was arrested as an accused. The police seized 560 "Subutex" pills as evidence.
As for G.Zh, who was arrested for drug crime in Adjara, as a result of the search of his personal and residential apartment, the police seized a large amount of "heroin" as evidence. A plant containing drug "cannabis", dried marijuana, 2 revolvers and cartridges were also seized.
The employees of Guria and Adjara police departments seized from N.B, who was convicted in the past and was arrested while driving a car, as evidence: 6 packs of narcotic drugs containing heroin - the so-called Sirets, 5 pills "Suboxin", so-called 3 vials full of syrup and 3 small electric scales.
The employees of the Shida Kartli Police Department, as a result of the search conducted in the house, yard and auxiliary warehouses of T.K, who was convicted for a drug crime in the past, seized 43 kilograms of hemp, as well as 813 grams of dried "marijuana" as evidence.
The investigation of the facts of drug crimes is being conducted under articles 260, 261, 19-260, 262, 265, 276, 236 and 273 of the Criminal Code of Georgia.
The Ministry of Internal Affairs actively continues the uncompromising fight against the spread of drugs and drug crime in the country.