• პოლიციამ ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 3 პირი დააკავა, მათ შორის 2 ნარკორეალიზატორია
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 3 პირი დააკავეს, მათ შორის 2 ნარკორეალიზატორია.
დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება „მეტადონის“, ასევე, ნარკოტიკული საშუალება „მარიხუანას“ უკანონო შეძენა-შენახვისა და გასაღების ბრალდებით, დაკავებულები არიან: 1996 წელს დაბადებული დ.დ. და წარსულში ნასამართლევი პირები: 1981 წელს დაბადებული ა.კ. და 1988 წელს დაბადებული ვ.ჯ.
პოლიციამ ნარკოტიკების უკანონოდ გასაღების ბრალდებით დაკავებული პირისგან, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, რამდენჯერმე განახორციელა ნარკოტიკების საკონტროლო შესყიდვა და აღნიშნული შესყიდვების ფარული აუდიო-ვიდეო ჩაწერა.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულების პირადი, საცხოვრებელი სახლებისა და ავტომობილების ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები „მეტადონი“ და „მარიხუანა“ ამოიღეს.

As a result of operational measures and investigative actions, officers of the Main Division for Combating Illicit Drug Trafficking of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs have arrested 3 people on drug charges, including 2 drug dealers.
The following persons were detained on charges of illegal purchase, storage and sale of large and especially large quantities of the drug "Methadone", as well as the drug "Marijuana": D.D., born in 1996, and previously convicted persons: A.K., born in 1981, and V.J., born in 1988.
The police, based on a judge's ruling, conducted controlled drug purchases from a person arrested on charges of illegal drug trafficking several times and secretly recorded the aforementioned purchases.
As a result of the personal search, and search activities of residential homes and vehicles, law enforcement officers seized a particularly large amount of narcotics "Methadone" and "Marijuana" as evidence.