• პოლიციამ ნარკოტიკული საშუალების საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით 1 პირი...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოსა და ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით, მალაიზიის ფედერაციის მოქალაქე 1977 წელს დაბადებული მ.ტ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში, ბრალდებულის ბარგის შემოწმების შედეგად, მის სამგზავრო ჩანთაში, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება - 20 კილოგრამი „მარიხუანა“ ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მ.ტ.-მ აღნიშნული ნარკოტიკი ბანგკოკიდან თვითმფრინავით ჩამოიტანა თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში.

• Police arrested 1 person on charges of illegally importing narcotics into Georgi...
As a result of joint operational measures and investigative actions, officers of the Main Division for Combating Illicit Trafficking under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs and the Customs Department of the Revenue Service under the Ministry of Finance arrested a citizen of Malaysian Federation- M.T., born in 1977, on charges of illegal purchase and storage of a particularly large amount of narcotics and illegal importation into Georgia.
Law enforcement officers, as a result of checking the defendant's luggage at Tbilisi International Airport, seized a particularly large amount of narcotics - 20 kilograms of "marijuana" in his travel bag as evidence.
The investigation determined that M.T. brought drugs from Bangkok to Tbilisi International Airport by plane.