• პოლიციამ ოჯახის არასრულწლოვანი წევრის მიმართ ჩადენილი ჯანმრთელობის მსუბუქი დაზია...
პოლიციამ ოჯახის არასრულწლოვანი წევრის მიმართ ჩადენილი ჯანმრთელობის მსუბუქი დაზიანების ფაქტზე ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის არასრულწლოვნების საქმეთა მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1984 წელს დაბადებული ვ.ჩ. წინასწარი შეცნობით არასრულწლოვნის ჯანმრთელობის განზრახ მსუბუქი დაზიანების ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 26 აგვისტოს, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცივი იარაღით ჯანმრთელობის განზრახ მსუბუქი დაზიანება მიაყენა თავის დის არასრულწლოვან შვილს, 2003 წელს დაბადებულ ნ.ფ.-ს.
პოლიციამ ვ.ჩ. ცხელ კვალზე დააკავა.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 11 პრიმა 120-ე მუხლის მეორე ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ოჯახის წევრის მიერ წინასწარი შეცნობით არასრულწლოვნის ჯანმრთელობის განზრახ მსუბუქ დაზიანებას გულისხმობს.

• Police arrested one person for inflicting minor health injury to under-aged fami...
The officers of Juvenile Affairs Main Division under Tbilisi Police Department of the of Ministry of Internal Affairs detained V.Ch. (DoB 1984) in Tbilisi, as a result of operative and investigative activities for inflicting minor health injury to under-aged family member.
The committed crime envisaged from 2 to 4 years of imprisonment.
The investigation established that on August 26 of the current year, the detainee inflicted minor health injury on purpose to his nephew - N.F. (DoB 2003) with a cold steel on the grounds of conflict.
Police arrested V.Ch. as a result of immediate police activities.
The investigation is in progress under Article 120, Part I, Subparagraph "A" of the Criminal Code of Georgia, which stipulates inflicting minor health injury on purpose to under-aged family member.