• პოლიციამ ოზურგეთში მომხდარი ყაჩაღობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია ერთ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის ოზურგეთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1972 წელს დაბადებული მ.ლ. ყაჩაღობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული მიმდინარე წლის 24 ივლისს, ოზურგეთში, ჯავახიშვილის ქუჩის მიმდებარედ, ყაჩაღურად თავს დაესხა ქალს, ცივი იარაღის გამოყენებით ხელზე ჭრილობა მიაყენა, ხელჩანთა გასტაცა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაშავებული ქალი საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც მას პირველადი დახმარება აღმოუჩინეს. მის ჯანმრთელობას საფრთხე არ ემუქრება.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ბრალდებული ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ მელექედურში, საკუთარ საცხოვრებელ სახლში, მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს.
პოლიციამ გატაცებული ნივთები ნივთმტკიცებად ამოიღო.
ყაჩაღობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 179-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით მიმდინარეობს.

• Police solved case of armed robbery in Ozurgeti- one person detained
The officers of Ozurgeti police division under Guria Police Department of the Ministry of Internal Affairs. As a result of immediate operative-search and investigative activities detained M.L. (DoB 1972) for armed robbery.
Investigation established that on July 24, detainee assaulted a woman on Javakhishvili street, Ozurgeti, wounded her in arm area with a cold steel, appropriated the victim’s purse and fled from the place of crime. The wounded victim was transferred to the hospital, where she was rendered first aid. At this moment her life in no longer in danger.
As a result of investigative-search activities law enforcers detained the offender in Melekeduri village, Ozurgeti municipality in his own house, several hours later.