• პოლიციამ ქობულეთის მუნიციპალიტეტში მომხდარი დაჭრის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია 1 ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1993 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ნ.ბ. განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 6 ივნისს, ქობულეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ მუხაესტატეში, 1994 წელს დაბადებული ს.ტ. იარაღიდან გასროლით დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაშავებული მამაკაცი საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც შესაბამისი სამედიცინო დახმარება ჩაუტარდა.
პოლიციამ საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნ.ბ. ბრალდებულის სახით, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე დააკავა.

• Police solved the incident of stabbing in Kobuleti municipality - 1 person arres...
The employees of Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of the operative search measures and investigative actions, detained previously convicted N.B. (DoB 1993) on charges of attempted murder.
The committed crime envisions from10 to 15 years of imprisonment.
The investigation established that on June 6 of the current year, in the village of Mukhaestate, Kobuleti municipality, N.B wounded S.T. (DoB 1994) by a gunshot and fled from the scene. The injured man was taken to the hospital, where he was rendered appropriate medical care.
As a result of investigative actions, the police arrested N.B. as an accused person based on the judge's decision.
The investigation into the fact of attempted murder is ongoing under Article 19-108 of the Criminal Code of Georgia.