• პოლიციამ ქობულეთში მამაკაცი თექვსმეტი წლის ასაკს მიუღწევლის სხეულში სექსუალური ხ...
პოლიციამ ქობულეთში მამაკაცი თექვსმეტი წლის ასაკს მიუღწევლის სხეულში სექსუალური ხასიათის შეღწევის ბრალდებით დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ქობულეთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო და საპროცესო მოქმედებების შედეგად, 1997 წელს დაბადებული ნ.ტ. მოსამართლის განჩინების საფუძველზე დააკავეს. მას ბრალად ედება სექსუალური ხასიათის შეღწევა თექვსმეტი წლის ასაკს მიუღწევლის სხეულში.
დანაშაული 7-დან 9 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ქობულეთის მუნიციპალიტეტში წინასწარი შეცნობით 16 წლის ასაკს მიუღწეველ, 2006 წელს დაბადებულ გოგონასთან სქესობრივი კავშირი დაამყარა.
დამნაშავისათვის წინასწარი შეცნობით თექვსმეტი წლის ასაკს მიუღწევლის სხეულში სექსუალური ხასიათის შეღწევის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 140-ე მუხლით მიმდინარეობს.

• Police detained a person in Kobuleti for penetration of sexual nature against a ...
Police detained a person in Kobuleti for penetration of sexual nature against a person who has not reach the age of 16
The officers of Kobuleti police division of Adjara Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of investigative and procedural activities, detained N.T. (DoB 1997) on the basis of the relevant Court decision. N.T. is accused of penetration of the sexual nature into a body of a person who has not reach the age of 16.
Committed crime envisages from 7 to 9 years of imprisonment.
Investigation established that in Kobuleti municipality, detainee knowingly got engaged in a sexual intercourse with a person born in 2006.
Investigation is in progress on the fact of penetration of the sexual nature into a body of a person who has not reach the age of 16, article 140 of the Criminal Code of Georgia.