• პოლიციამ ქურდობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2000 წელს დაბადებული ი.კ., ქურდობის ბრალდებით, თბილისში, შარტავას ქუჩაზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ამა წლის 12 იანვარს, თბილისში, მერაბ კოსტავას ქუჩაზე მდებარე მაღაზია „აისაფორთიდან“ მობილური ტელეფონები და ფული მოიპარა, რის შემდეგაც შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ი.კ. მომხდარიდან მეორე დღესვე დააკავეს. პოლიციამ, მისი პირადი და საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, ნაქურდალი ნივთები და მოპარული თანხა ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ და „ბ“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს, რაც გულისხმობს სადგომში ან საცავში უკანონოდ შეღწევით ქურდობას, რამაც მნიშვნელოვანი ზიანი გამოიწვია.

• One person detained by Police for theft
The officers of Vake-Saburtalo police division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search and investigative activities detained I.K (DoB 2000) for theft on Shartava Street, Tbilisi.
The crime committed entails the term of imprisonment from 3 to 5 years.
Investigation established that on January 12, 2020, detainee stole mobile phones and cash from “Isupport” store and fled from the scene.
As a result of immediate operative-search and investigative activities I.K. was detained the next day after the crime took place. In the course of personal search and searching activities held in detainee’s apartment, police officers seized stolen items and cash as evidence.
Investigation is in progress on the fact of theft committed by illegally entering premises or any other storage facility, which resulted into a considerable damage, article 177, II part, sub-paragraphs “A” and “B” envisaged by the Criminal Code of Georgia.