• პოლიციამ ქუთაისში ავტომობილების გაქურდვის ფაქტი გახსნა - მხილებულია ორი არასრულწ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ქუთაისის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ჩადენილ ქურდობის ფაქტზე ორი არასრულწლოვანი - 2004 წელს დაბადებული გ.მ. და 2003 წელს დაბადებული რ.ხ. ამხილეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მხილებულებმა მიმდინარე წლის 1 დეკემბერს, ქუთაისში, ირაკლი აბაშიძის გამზირზე, 4 მოქალაქის კუთვნილი ავტომობილებიდან კომპიუტერული მოწყობილობა - ე.წ. პლანშეტი, ასევე, სხვადასხვა დასახელების პირადი ნივთები მოიპარეს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ორივე არასრულწლოვანი, დანაშაულის შესაძლო ჩადენაში, მომხდარიდან მეორე დღესვე ამხილეს. პოლიციამ ნაქურდალი ნივთების ნაწილი ნივთმტკიცებად ამოიღო.
მხილებულები დანაშაულს აღიარებენ.
წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ჩადენილ ქურდობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ს 177-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Police solved the case of stealing from vehicles- two juveniles exposed
The officers of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative, search and investigative activities exposed two juveniles – G.M. (DoB 2004) and R.Kh. (DoB 2003) for theft committed in group with a previous consent.
Investigation established that on December 1 of the current year, the exposed persons stole the Tablet and other personal belongings from vehicles located on Irakli Abashidze Avenue, Kutaisi, owned by 4 civilians. After committing the theft, exposed juveniles fled from the place of crime.
As a result of investigative activities held by the law enforcement officers, both juveniles were exposed on the second day after the crime took place. Police has already seized illegally appropriated items as evidence.
Investigation is in progress on the fact of theft committed in group with a previous consent, article 177, III part, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia.