• პოლიციამ ქუთაისში ”ლიბერთი ბანკის” ფილიალზე ყაჩაღური თავდასხმის ფაქტი ცხელ კვალზ...
პოლიციამ ქუთაისში ”ლიბერთი ბანკის” ფილიალზე ყაჩაღური თავდასხმის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ქუთაისის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 2000 წელს დაბადებული ტ.ა. ქუთაისში დააკავეს. მას ბრალად ყაჩაღობა და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო ტარება ედება.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული მიმდინარე წლის 29 იანვარს, ქუთაისში, ილია ჭავჭავაძის გამზირზე მდებარე "ლიბერთი ბანკის" ფილიალის შენობაში შეიჭრა, პისტოლეტის მუქარით მოლარე-ოპერატორებს ფული მოსთხოვა, თუმცა თანხის წაღება ვერ მოახერხა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა თავდამსხმელი მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი ნივთმტკიცებად ამოიღო.

• Police solved the armed robbery of “Liberty Bank” in Kutaisi- one person detaine...
The officers of Kutaisi Police Division under Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities, detained T.A. (DoB 2000) in Kutaisi for armed robbery and illegal carrying of a firearm.
Investigation established that on January 29, 2021 detainee broke into one of the branches of “Liberty Bank” located on Chavchavadze Avenue, Kutaisi. Detainee demanded cash from the bank cashier under the pressure of a firearm however failed to appropriate cash and left the crime scene.
Law enforcers detained T.A. several hours later after the crime took place as a result of immediate police activities. The weapon of crime has also been seized by police.
Investigation is in progress on the fact of armed robbery and illegal carrying of a firearm, articles 179, I part and 236, IV part of the Criminal Code of Georgia.