• პოლიციამ ქუთაისში მომხდარი დაჭრის ფაქტი დანაშაულის ჩადენიდან ცხელ კვალზე გახსნა ...
პოლიციამ ქუთაისში მომხდარი დაჭრის ფაქტი დანაშაულის ჩადენიდან ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ქუთაისის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1996 წელს დაბადებული, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი ი.ს. განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, მიმდინარე წლის 24 თებერვალს, ქუთაისში, მასთან სტუმრად მყოფ მეგობარს - 1978 წელს დაბადებულ ი.გ.-ს ურთიერთშელაპარაკებისას ცივი იარაღის გამოყენებით სხეულზე ჭრილობები მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. სამართალდამცველებმა ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ცხელ კვალზე დააკავეს.

• Police solved the case of wounding in Kutaisi as a result of immediate activitie...
Police solved the case of wounding in Kutaisi as a result of immediate activities - one person detained
The officers of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search and investigative activities detained multiple times convicted in past – I.S. (DoB 1996) for the attempted premeditated murder.
Investigation established that on February 24 of the current year, detainee inflicted body injuries with a cold steel to I.G. (DoB 1978) on the basis of conflict who was visiting the accused person’s house in Kutaiai and fled from the place of crime. Law enforcers managed to detain I.S. several hours later after the crime as a result of immediate police activities.
Detainee has already pleaded guilty. The weapon of crime – knife has already been seized by the police as evidence.
Investigation is in progress on the fact of the attempted premeditated murder, article 19-108 of the Criminal Code of Georgia.