• პოლიციამ ქუთაისში მომხდარი დაჭრის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია 2 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ქუთაისის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2 პირი დააკავეს.
1988 წელს დაბადებულ დ.გ.-ს ბრალად განზრახ მკვლელობის მცდელობა ედება, ხოლო 1979 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი მ.ც. განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის წინასწარ შეუპირებლად დაფარვის ბრალდებით არის დაკავებული.
გამოძიებით დადგინდა, რომ დ.გ. მიმდინარე წლის 4 ივნისს, ქუთაისში, ახალგაზრდობის გამზირზე, თანმხლებ პირებთან ერთად, ავტომობილით დაედევნა ნაცნობს - 1990 წელს დაბადებულ დ.ბ.-ს, რომელიც წარსულში არსებული კონფლიქტის ნიადაგზე, ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც გადაუდებელი ოპერაცია ჩაუტარდა. მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობა სტაბილურად მძიმეა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, მომხდარიდან მეორე დღეს, დ.გ. - თბილისში, ხოლო მ.ც. ოზურგეთში დააკავეს.
განზრახ მკვლელობის მცდელობისა და განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის წინასწარ შეუპირებლად დაფარვის ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 19-108-ე მუხლით და 375-ე მუხლის მე-3 ნაწილით მიმდინარეობს.

• Police solved the case of wounding in Kutaisi - 2 people detained
The officers of Kutaisi Police Division of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained 2 persons as a result of operative-investigative activities.
D.G. (DoB1988), was charged with attempted premeditated murder, while previously convicted M.G. is accused of concealing especially grave crime.
The committed crime envisages from 6 to 15 years of imprisonment.
The investigation established that on June 4 of the current year D.G. along with his companions chased after his acquaintance D.B. (DoB 1992) with a vehicle on Youth Avenue, Kutaisi. D.G. wounded D.B. with a firearm for the conflict which took place between the parties in the past and fled from the crime scene.
The injured man was taken to hospital where he underwent urgent surgery. His health condition is critical at the moment.
The law enforcers, as a result of operative-investigative and search activities, detained D.G. - in Tbilisi on the second day after the incident, while M.C. was arrested in Ozurgeti.
Investigations is in progress on the fact of the attempted murder and concealing especially grave crime, article 19-108 and article 375, III part envisaged by the Criminal Code of Georgia.