• პოლიციამ ქვემო ქართლსა და აჭარაში ნარკოდანაშაულისთვის 3 პირი დააკავა - ამოღებული...
პოლიციამ ქვემო ქართლსა და აჭარაში ნარკოდანაშაულისთვის 3 პირი დააკავა - ამოღებულია 3 კილოგრამამდე „ჰეროინი“ და სხვადასხვა სახის ნარკოტიკი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციისა და აჭარის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სხვადასხვა დროს, წარსულში ნასამართლევი 3 პირი: 1974 წელს დაბადებული მ.პ., 1986 წელს დაბადებული ა.მ. და 1967 წელს დაბადებული კ.გ. დააკავეს. მათ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვა ედებათ ბრალად.
ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, მ.პ.-ის პირადი და დროებითი საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკის შედეგად, 3 კილოგრამამდე „ჰეროინის“ შემცველი ნარკოტიკული ნივთიერება ამოიღეს, ხოლო ა.მ.-ის პირადი ჩხრეკისას ამოღებულია 100 გრამამდე „ჰეროინის“ შემცველი ნარკოტიკი.
აჭარის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლების მიერ დაკავებული გ.კ.-ის პირადი და საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცების სახით ამოღებულია: „ჰეროინის“, „ბუპრენორფინისა“ და „მეტადონის“ შემცველი ნარკოტიკები, ასევე, ფული.

• Police detained 3 individuals for drug-related crimes in Kvemo Kartli and Adjara...
Police detained 3 individuals for drug-related crimes in Kvemo Kartli and Adjara - up to 3 kilograms of ”Heroin” and various drugs seized
The officers of Kvemo Kartli Police Department and Adjara Police Department of under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities, 3 persons convicted in the past at different times- M.P. (DoB 1974), A.M. (DoB1986) and K.G. (DoB1967) were arrested for illegal purchase and storage of drugs in especially large quantities.
The officers of Kvemo Kartli Police Department, as a result of M.P's personal search and search activities held in his place of temporary residence, seized up to 3 kilograms of “heroin”, while during a personal search of A.M. up to 100 grams of “heroin” has been seized.
As a result of the personal search of G.K and search activities held in his residential house the officers of Adjara Police Departments seized drugs containing “heroin”, buprenorphine and methadone as evidence, as well as cash.
Investigation on the facts of illegal purchase and storage of drugs in especially large quantities is in progress under Article 260, Part VI of the Criminal Code of Georgia.