• პოლიციამ ქვემო ქართლში დიდი ოდენობით თანხის გამოძალვაში დახმარებისა და სხვისი ...
პოლიციამ ქვემო ქართლში დიდი ოდენობით თანხის გამოძალვაში დახმარებისა და სხვისი ნივთის დაზიანების ბრალდებით 3 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის მარნეულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ჯგუფურად ჩადენილი დიდი ოდენობით თანხის გამოძალვაში დახმარების, ასევე სხვისი ნივთის დაზიანების ფაქტებზე სამი პირი დააკავეს.
დაკავებულები არიან: 1990 წელს დაბადებული ნ.ბ., 1993 წელს დაბადებული ტ.ნ. და 1998 წელს დაბადებული რ.ბ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები საზღვარგარეთ მყოფ კრიმინალურ ავტორიტეტებს დიდი ოდენობით თანხების გამოძალვაში ეხმარებოდნენ. დაკავებულები მათი დავალებით, სხვადასხვა დროს, მოქალაქეებს სიცოცხლის მოსპობის, ასევე, ქონების განადგურების მუქარით, დიდი ოდენობით თანხებს სთხოვდნენ, ხოლო უარის მიღების შემდეგ, მოქალაქეების დაშინებას ცდილობდნენ და ქონებას უზიანებდნენ.
ჩატარებულ საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, სამართალდამცველებმა ნ.ბ., ტ.ნ. და რ.ბ. ბრალდებულის სახით დააკავეს.
მომხდარ ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 25 - 181-ე და 187-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

• Police arrested 3 people in Kvemo Kartli for assisting to extort a large amount ...
Police arrested 3 people in Kvemo Kartli for assisting to extort a large amount of money and damaging other's property
The employees of Marneuli District Division of Kvemo Kartli Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative search measures and investigative actions, arrested three persons on the facts of assisting to extort a large amount of money, as well as damaging other’s property.
The following persons were detained - N.B. (DoB 1990), T.N. (DoB 1993) and R.B. (DoB 1998).
The investigation established that the defendants were assisting criminal authorities abroad to extort large sums of money. On their behalf, detainees, at different times, demanded large sums of money from citizens by threatening to kill them and destroy property, and after receiving a refusal, they attempted to intimidate citizens and damaged property.
As a result of the conducted investigative measures, law enforcement officers detained N.B., T.N. and R.B. as an accused persons.
The investigation of the incident is being conducted under Articles 25 - 181 and 187 of the Criminal Code of Georgia.