• პოლიციამ რუსთავში 3 პირის დაჭრის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის რუსთავის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2004 წელს დაბადებული ლ.ვ. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ქალაქ რუსთავში, ურთიერთშელაპარაკებისას, სამი პირი - 1992 წელს დაბადებული გ.ა.,1988 წელს დაბადებული ლ.შ. და 1994 წელს დაბადებული ლ.ხ. დანის გამოყენებით დაჭრა, შემდეგი კი შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი სამი მამაკაცი საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც შესაბამისი სამედიცინო დახმარება ჩაუტარდათ.
ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად სამართალდამცველებმა ლ.ვ. ცხელ კვალზე დააკავეს.
სამი პირის მიმართ ჩადენილ ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე მუხლის მე-7 ნაწილით მიმდინარეობს.

• The police opened the fact of wounding of 3 people in Rustavi as a result of imm...
The police opened the fact of wounding of 3 people in Rustavi as a result of immediate activities - 1 person arrested
The officers of Rustavi City Division of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained L.V. (DoB 2004), as a result of operative-investigative measures and investigative activities for inflicting severe health damage on purpose.
The committed crime envisions from 9 to 13 years of imprisonment.
The investigation established that the accused person, during a dispute in the city of Rustavi, wounded three persons - GA (DoB 1992), L.S. (DoB 1988) and L.Kh., (DoB 1994) by using a knife, and hid from the scene. Three injured men were taken to hospital where appropriate medical assistance was provided to them.
As a result of operative-investigative measures and investigative activities, the law enforcers arrested L.V. as a result of immediate police activities.
Investigation is underway on the fact of inflicting severe health damage on purpose to three persons under Article 117, Part VII of the Criminal Code of Georgia.