• პოლიციამ სადახლოს საარჩევნო უბანზე მომხდარ ფაქტთან დაკავშირებით 2 პირი დააკავ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ორი პირი: 1984 წელს დაბადებული რ.ი. და 1990 წელს დაბადებული ე.ი. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა რომ ბრალდებულებმა, საქართველოს პარლამენტის 2024 წლის 26 ოქტომბრის არჩევნების მიმდინარეობისას, მარნეულის მუნიციპალიტეტის სოფელ სადახლოს №69-ე საარჩევნო უბანზე, კანონმდებლობის დარღვევით ყუთში საარჩევნო ბიულეტენები მოათავსეს.
აღნიშნული ფაქტის გამო, მარნეულის საოლქო საარჩევნო კომისიის განკარგულებით №69-ე საარჩევნო უბანზე შეწყდა კენჭისყრა და კენჭისყრის შედეგები ბათილად იქნა ცნობილი.
ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად,სამართალდამცველებმა რ.ი. და ე.ი. ბრალდებულის სახით დააკავეს.
მომხდარ ფაქტზე გამოძიება, სისხლის სამართლის კოდექსის 164 -ე ტერცია მუხლით მიმდინარეობს, რაც არჩევნებთან დაკავშირებული დოკუმენტების: საარჩევნო სიების, ოქმების, ბიულეტენების, სარეგისტრაციო ჟურნალების და საკონტროლო ფურცლების განზრახ გაყალბებას გულისხმობს.

• Police arrested 2 persons in connection with the fact that occurred at the elect...
Police arrested 2 persons in connection with the fact that occurred at the election station in Sadakhlo
The employees of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions, arrested two persons: R.I., (DoB 1984) and I.E. (DoB 1990).
The investigation established that during the Parliamentary Elections of Georgia held on October 26, 2024, the defendants placed ballot papers in the box in violation of the law at the polling station No. 69 located in the village of Sadakhlo, Marneuli municipality.
Due to the mentioned fact, according to the decree of Marneuli District Election Commission, the voting was stopped at the election precinct #69 and the results of the voting were declared invalid.
As a result of the conducted investigative actions, R.I. and I.E. were arrested as accused persons.
The incident is being investigated under Article 164 of the Criminal Code of Georgia, which refers to falsification of election-related documents on purpose, election lists, ballots, registration journals and control sheets.