• პოლიციამ საგარეჯოში მომხდარი დაჭრის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია ერთი პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის საგარეჯოს რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1978 წელს დაბადებული ა.ჭ. განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ქალაქ საგარეჯოში, ურთიერთშელაპარაკებისას, ნაცნობი - 1978 წელს დაბადებული დ.ა. ცივი იარაღის გამოყენებით დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი გადაყვანილია კლინიკაში, სადაც შესაბამისი მკურნალობა უტარდება.
პოლიციამ, ბრალდებულის საცხოვრებელი ბინის სარდაფის ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღო: სავარაუდოდ კალაშნიკოვის სისტემის ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, 2 მჭიდითა და 15 საბრძოლო ვაზნით, ასევე, მაკაროვის სისტემის პისტოლეტისთვის განკუთვნილი ვაზნა.

• Police solved the case of wounding in Sagarejo - one person detained
The officers of Sagarejo Police Division under Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained A.Ch. (DoB1978), as a result of operative-investigative activities for the attempted premeditated murder.
The investigation established that the accused person wounded his acquaintance with a cold steel during the dispute - D.A. (DoB1978) in the town of Sagarejo and fled from the place of crime. The injured man was transferred to the clinic where he is receiving appropriate treatment.
During the search activities held in detainee’s house basement, the police allegedly seized Kalashnikov automatic firearm as evidence with 2 cartridges and 15 magazines, as well as a magazine for Makarov pistol.