• პოლიციამ ”სპარის” თანამშრომლის განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით 1 პირი დაა...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დიდუბე-ჩუღურეთის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით, 1985 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი ლ.ს. ცხელ კვალზე დააკავეს.
ჩადენილი დანაშაული 7-დან 15 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 27 იანვარს, თბილისში, მარკეტი "სპარის" კონსულტანტს - 1995 წელს დაბადებულ ბ.კ.-ს, ორი დღით ადრე მომხდარი კონფლიქტის ნიადაგზე, დანით სხეულზე ერთი ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
დაჭრილი მამაკაცი სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ბრიგადამ საავადმყოფოში გადაიყვანა, მის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.
პოლიციამ, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დასაკეცი დანა, ასევე, პნევმატური პისტოლეტი და გადაჭრილი ორლულიანი სანადირო თოფი ნივთმტკიცებად ამოიღო.

• One person detained for the attempted murder of “Spar” supermarket employee
The officers of Didube-Chugureti police division of Tbilisi Police Main Division under the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search and investigative activities detained previously convicted and currently on probation- L.S. (DoB 1985) for the attempted premeditated murder.
Investigation established that on January 27, detainee inflicted one injury to the consultant of “Spar” supermarket- B.K. (DoB 1995) due to the confrontation that took place two days earlier. After the incident the detainee fled from the place of crime.
The wounded person was transferred to the hospital, his life in not in danger.
During the personal search of the detainee the weapon of crime- foldable knife, as well as pneumatic pistol and cut gun was seized as evidence.
Investigation on the fact of the attempted premeditated murder is in progress under the article 19-108 of the Criminal Code of Georgia.