პოლიციამ თბილისსა და რეგიონებში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღო - დაკავებულია 12 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის, თბილისის, კახეთის, აჭარის, სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, ბოლო პერიოდში ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღეს - დაკავებულია 12 პირი.
ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტებზე დაკავებული არიან: 1997 წელს დაბადებული ვ.პ., 1974 წელს დაბადებული გ.კ. და თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე 2002 წელს დაბადებული ს.ვ., ასევე, წარსულში ნასამართლევი პირები: 1998 წელს დაბადებული ჯ.თ., 1997 წელს დაბადებული თ.წ., 1977 წელს დაბადებული ვ.ბ., 1989 წელს დაბადებული ს.ჯ., 1973 წელს დაბადებული, ჯ.წ., 1985 წელს დაბადებული ნ.ბ., 1976 წელს დაბადებული მ.ც., 1983 წელს დაბადებულ ა.ბ. და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი 1981 წელს დაბადებული ი.ც.
სამართალდამცველებმა დაკავებულების პირადი, საცხოვრებელი სახლების, ავტომობილებისა და დამხმარე სათავსოების ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად სხვადასხვა ტიპის ცეცხლსასროლი იარაღი და საბრძოლო მასალა ამოიღეს - პისტოლეტები, რევოლვერები, ავტომატი, სანადირო თოფი, მჭიდები, ვაზნები და მაყუჩი.

• Police seized illegal firearms and ammunition in Tbilisi and regions - 12 people...
As a result of recent operational measures and investigative actions, officers of the Patrol Police of the Ministry of Internal Affairs, Tbilisi, Kakheti, Adjara, Samegrelo-Zemo Svaneti Police Departments, seized illegal firearms and ammunition - 12 people were arrested.
The following individuals are detained for the illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition: V.P., born in 1997, G.K., born in 1974. and a citizen of the Republic of Turkey S.V., born in 2002, as well as previously convicted persons: J.T., born in 1998, T.T., born in 1997, V.B., born in 1977, S.J., born in 1989, J.T., born in 1973, N.B., born in 1985, M.C., born in 1976, A.B., born in 1983, and I.C., born in 1981, who is currently under probation.
The crimes envision up to 9 years in prison.
As a result of the personal search and search activities held in their residential homes, vehicles, and storage rooms, law enforcement officers seized various types of firearms and ammunition as evidence - pistols, revolvers, an automatic rifle, a hunting rifle, cartridges, magazines and a silencer.
The investigation is in progress under Parts 3, 4, and 5 of Article 236 of the Criminal Code of Georgia.