• პოლიციამ თბილისსა და რეგიონებში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღი ამოიღო - დაკავებულია...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, თბილისში, შიდა ქართლში, სამეგრელო-ზემო სვანეთში, კახეთსა და მცხეთა-მთიანეთში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები ამოიღეს და 6 პირი დააკავეს.
ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის, ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, თბილისში, წარსულში არაერთგზის ნასამართლევი, 1977 წელს დაბადებული ბ. ხ. ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დააკავეს. სამართალდამცველებმა მისი საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას „TT“-ს ფირმის ცეცხლსასროლი პისტოლეტი, 1 მჭიდი და 8 ცალი ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის კასპის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა 1992 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი თ.ღ. ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დააკავეს. სამართალდამცველებმა კასპის მუნიციპალიტეტში, ბრალდებულის საცხოვრებელი სახლიდან, ნივთმტკიცებად ამოიღეს პისტოლეტი და 4 საბრძოლო ვაზნა.
მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა 1990 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი მ.ბ. ასევე ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენისა და შენახვის ბრალდებით დააკავეს. პოლიციამ, დაკავებულის საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, გადაჭრილი თოფი - ე.წ. "აბრეზი" და 9 საბრძოლო ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღო.
კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის გურჯაანის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა 1971 წელს დაბადებული თ.ზ. ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა სოფელ ბაკურციხეში, მისი საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, არარეგისტრირებული გადაჭრილი სანადირო თოფი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა კი ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვისა და ტარებისთვის ზუგდიდში დააკავეს 1964 წელს დაბადებული რ.პ. სამართალდამცველებმა, მისი ავტომობილის ჩხრეკისას, ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
აბაშის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა 1963 წელს დაბადებული დ.მ. საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვისთვის დააკავა. მისი საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, პოლიციამ ნივთმტკიცებად ამოიღო - ხელყუმბარა და ტროტილის 3 ცალი კოჭა.
ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით მიმდინარეობს.

• Police seized illegal firearms in Tbilisi and regions of the country - 6 people ...
The officers of the Ministry of Internal Affairs as a result of the investigation, seized illegal firearms in Tbilisi, Shida Kartli, Samegrelo-Zemo Svaneti, Kakheti and Mtskheta-Mtianeti regions and detained 6 people.
As a result of operative-investigative activities carried out by the Main Division for Fighting Organized Crime under the Central Criminal Police Department, previously convicted B.Kh. (DoB 1977) has been detained in Tbilisi for illegal purchase and storage of firearms. During the search of his house, law enforcement officers seized “TT” firearm, a magazine and 8 cartridges as evidence.
The officers of Kaspi Police Division of Shida Kartli Police Department detained previously convicted T.G. (DoB 1992) for illegal purchase and storage of firearms and ammunition. Law enforcement officers seized a pistol and 4 ammunition cartridges from the house of the accused located in Kaspi Municipality as evidence.
Mtskheta-Mtianeti Police Department detained formerly convicted M.B. (DoB 1990) for illegal purchase and storage of firearms and ammunition. During the search of the detainee's apartment, the police detected a shotgun - so-called "Abrez" and 9 ammunition cartridges as evidence.
The officers of Gurjaani Police Division of Kakheti Police Department detained T.Z. (DoB 1971) for illegal purchase and storage of firearms.
During the search activities held in his house in the village of Bakurtsikhe, law enforcement officers seized an unregistered shotgun as evidence.
The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department detained R.P. (DoB 1964) in Zugdidi for illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition. Law enforcement officers, during the search of his vehicle, seized an automatic firearm as evidence.
The officers of Abasha District Division arrested D.M. (DoB 1963) for illegal purchase and storage of ammunition. During the search activities held in his home, police seized a hand grenade and 3 fuses of TNT as evidence.
Investigation is underway on the fact of illegal purchase and storage of firearms and ammunition under article 236, III and IV parts of the Criminal Code of Georgia.