• პოლიციამ თბილისში ძალადობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დიდუბე-ჩუღურეთის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, უკრაინის მოქალაქე, 1994 წელს დაბადებული ნ.ე., ჯგუფურად ჩადენილი ძალადობის ბრალდებით, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე დააკავეს.
დანაშაული 2 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ნ.ე.-მ მიმდინარე წლის 2 მარტს, თანმხლებ პირთან ერთად, თბილისში, წერეთლის გამზირის მიმდებარე ტერიტორიაზე, 1992 წელს დაბადებულ ა.ბ.-ს სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა.
ინციდენტში მონაწილე სხვა პირის დადგენის მიზნით ტარდება საგამოძიებო მოქმედებები.
ჯგუფურად ჩადენილ ძალადობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 126-ე მუხლის 1-ლი პრიმა ნაწილის "ბ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• One person detained in Tbilisi for violence
The officers of Didube-Chughureti police division under Tbilisi Police Department, as a result of operative-search activities detained the citizen of Ukraine – N.E. (DoB 1994) on the basis of the respective Court decision, for violence committed in group.
Investigation established that on March 2, N.E. along with accompanying persons verbally and physically assaulted A.B. (DoB 1992) in vicinities of Tsereteli Avenue.
Addition investigative activities area held in order to identify others involved in the incident.
Investigation is in progress on the fact of for violence committed in group, article 126, I part of the Criminal Code of Georgia.