• პოლიციამ თბილისში განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ამოიღო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1998 წელს დაბადებული დ.მ., განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებებისა და ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერების არაერთგზის უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, თბილისში, ცინცაძის ქუჩაზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, 1 ფირფიტა ნარკოტიკული საშუალება "ლსდ" და 3 შეკვრა ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერება ნივთმტკიცებად ამოიღეს. დ.მ.-ს საცხოვრებელი ბინების ჩხრეკისას კი ნივთმტკიცებად ამოღებულია 553 აბი ნარკოტიკული საშუალება "მდმა", 470 ფირფიტა ნარკოტიკული საშუალება "ლსდ", 3 შეკვრა „მეტადონის ფუძე“ და 1 შეკვრა ნარკოტიკული საშუალება "მდმა".
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-2 ნაწილით, მე-3 ნაწილის „დ“ ქვეპუნქტით, მე-6 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტითა და 273-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების და ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებების არაერთგზის უკანონო შეძენა-შენახვას გულისხმობს.

• Drugs in especially large quantities seized by Police
The officers of the division for the Fight against Illegal Circulation of Drugs under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search activities detained D.M. (DoB 1998) in Tbilisi for illegal purchase and keeping of drugs and new psychoactive substances in especially large quantities.
The committed crime envisages from 5 to 20 years of lifetime imprisonment.
During the personal search of the detainee, law enforcers seized one plate of “LSD” drug and three packages of psychoactive substance. In the course of the search activities held in detainee’s house, policemen also seized 553 pills of “MDMA” drug, 470 plates of “LSD”, three packages of methadone crystal and one package of “MDMA drug.
Investigation is in progress on the fact of the illegal purchase and keeping of drugs and new psychoactive substances repeatedly, in especially large quantities, article 260, II and III parts, sub-paragraph “D”, part VI of the same article, sub-paragraph “A” and article 273.