• პოლიციამ თბილისში გენდერული იდენტობის ნიშნით შეუწყნარებლობის გამო არასრულწლოვნის...
პოლიციამ თბილისში გენდერული იდენტობის ნიშნით შეუწყნარებლობის გამო არასრულწლოვნის მიმართ ჩადენილი ძალადობისთვის 2 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დიდუბე-ჩუღურეთის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ძალადობის ბრალდებით, 2 პირი: 1994 წელს დაბადებული, წარსულში ქურდობისთვის ნასამართლევი ვ.ხ. და 1992 წელს დაბადებული ვ.ბ. თბილისში დააკავეს. მათ მიერ ჩადენილი დანაშაული 2 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ არაფხიზელ მდგომარეობაში მყოფმა ბრალდებულებმა თბილისში, წინამძღვრიშვილის ქუჩაზე, 2001 წელს დაბადებულ გ.ფ.-ს, მისი ჩაცმულობისა და გარეგნობის გამო, სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს. არასრულწლოვანმა მის მიმართ განხორციელებული ძალადობის შესახებ სამართალდამცველებს აცნობა.
გ.ფ.-ს მითითებით, პოლიციამ ინციდენტის მონაწილე პირები იმავე ქუჩაზე, შემთხვევიდან რამდენიმე წუთში დააკავა.
გამოძიება ჯგუფურად ჩადენილი ძალადობის ფაქტზე, საქართველოს სსკ-ს 126-ე მუხლის 1-ლი პრიმა ნაწილის ,,ბ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Police detained two individuals on the fact of violence against juvenile committ...
Police detained two individuals on the fact of violence against juvenile committed on the grounds of intolerance to Gender Identity
The officers of Didube-Chugureti Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result operative-searching and investigative activities on the fact of violence detained in Tbilisi 2 individuals, namely, previously convicted for robbery V.Kh. (DoB: 1994) and V.B. (DoB: 1992). The crime committed envisages imprisonment up to 2 years in length.
The investigation established that in Tsinamdzgvrishvili street, Tbilisi, the offenders verbally and physically assaulted G.F. (DoB: 2001) for his attire and appearance. The juvenile informed the law enforcers about the violence which took place against him.
Based on indication of G.F., the police detained the individuals participating in the incident in the same street in several minutes after the incident.
The investigation is in progress on the fact of violence committed by a group of persons (sub-clause “b” of the part I1 of the Article 126 of the Criminal Code of Georgia).