• პოლიციამ თბილისში მომხდარი დაჭრის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2001 წელს დაბადებული თ.მ. დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ არაფხიზელ მდგომარეობაში მყოფმა ბრალდებულმა, მიმდინარე წლის 21 ივნისს, თბილისში, კოტე მესხის ქუჩაზე, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ასევე არაფხიზელ მდგომარეობაში მყოფი ნაცნობები - 2001 წელს დაბადებული მ.მ. და 2001 წელს დაბადებული გ.ო. ცივი იარაღის გამოყენებით დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
დაჭრილი მამაკაცები სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ბრიგადამ საავადმყოფოში გადაიყვანა, სადაც მათ შესაბამისი დახმარება გაეწიათ. ერთ-ერთი დაჭრილის ჯანმრთელობის მდგომარეობა სტაბილურად მძიმეა.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს.
ორი ან მეტი პირის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 19-109-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Police solved the case of wounding in Tbilisi - 1 person detained
The officers of Old Tbilisi Division of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs detained T.M. (DoB 2001) as a result of immediate operative-investigative activities. T.M. was arrested in Tbilisi for the attempted premeditated murder under aggravating circumstances.
The investigation established that on June 21 of the current year, on the basis of conflict which took place on Kote Meskhi Street, Tbilisi, the accused person Ibeing in an unsober state) wounded his acquaintances - M.M. (DoB2001) and G.O.(DoB 2001) who were also in an unsober condition, with a cold steel and fled from the crime scene.
The injured men were transferred to the hospital by the ambulance crew, where they were provided appropriate medical assistance. The health condition of one of the wounded persons is critical at the moment.
Law enforcers, as a result of immediate operative and investigative activities arrested the accused person several hours after the incident.
Police seized a weapon of crime - a knife as evidence.
The fact of attempted premeditated murder committed under aggravating circumstances against two or more persons is being investigated under article 19-109, Part II, Subparagraph "A" envisaged by the Criminal Code of Georgia.