შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1991 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი რ.მ. დამამძიმებელ გარემოებაში განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა თბილისში, დავით აღმაშენებლის გამზირზე მდებარე ერთ-ერთ რესტორანში, ორ პირს ცივი იარაღის გამოყენებით სხეულზე დაზიანებები მიაყენა.
დაჭრილი მამაკაცები სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ბრიგადამ საავადმყოფოში გადაიყვანა, სადაც შესაბამისი სამედიცინო დახმარება გაეწიათ. მათ სიცოცხლეს და ჯანმრთელობას საფრთხე არ ემუქრება.
სამართალდამცველებმა რ.მ. მომხდარიდან რამდენიმე წუთში, შემთხვევის ადგილის სიახლოვეს, რესტორნის მიმდებარე ტერიტორიაზე დააკავეს. პოლიციამ, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება ორი ან მეტი პირის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტზე, საქართველოს სსკ-ის 19-109-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Police solved the fact of the wounding in Tbilisi as a result of immediate activ...
Police solved the fact of the wounding in Tbilisi as a result of immediate activities - one person arrested
Officers of Old Tbilisi Police Main Division of Tbilisi Police Department, the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-investigative actions detained R.M (date of birth: 1991), the individual with previous conviction for attempted premeditated murder under aggravating circumstances.
The offense entails the term of imprisonment from 16 to 20 years or life imprisonment.
The investigation established that the accused injured two individuals with a cold steel in one of the restaurants located on Davit Agmashenebeli Avenue, Tbilisi.
The injured men were transferred to hospital by the ambulance, where they received appropriate medical care. Their lives and health are not in danger.
Law enforcers detained R.M several minutes after the incident near the scene, in the vicinity of the restaurant. During the personal search of the detainee, the police seized the weapon of the crime - a knife as evidence.
Investigation is in progress on the fact of attempted premeditated murder committed against two or more persons under aggravating circumstances – the crime envisaged by the subparagraph “a” of the third part of the article 19-109, the Criminal Code of Georgia.