შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, არასრულწლოვანი - 2004 წელს დაბადებული ს.მ., განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა თბილისში, დავით აღმაშენებლის გამზირზე, ყოფილი კინოსტუდიის შენობაში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე მომხდარი დაპირისპირების დროს, 1983 წელს დაბადებულ გ.ხ.-ს ცივი იარაღის გამოყენებით სხეულზე რამდენიმე ჭრილობა, ხოლო 1987 წელს დაბადებულ ი.რ.-ს თავის არეში დაზიანება მიაყენა.
დაჭრილი და დაშავებული მამაკაცები სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ბრიგადამ საავადმყოფოში გადაიყვანა, სადაც შესაბამისი სამედიცინო დახმარება გაეწიათ. მათ სიცოცხლეს და ჯანმრთელობას საფრთხე არ ემუქრება.

• Police solved the case of wounding in Tbilisi as a result of immediate activitie...
Police solved the case of wounding in Tbilisi as a result of immediate activities- one person detained
The officers of Old Tbilisi Police Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of immediate operative-search and investigative activities detained a minor- S.M. (2004) in Tbilisi for the attempted premeditated murder.
Investigation established that on the basis of conflict, that took place on the territory of the former Film Studio located on Aghmashenebeli Avenue, detainee inflicted several body injuries with a cold steel to G.Kh. (DoB 1983) and caused head trauma to I.R. (DoB 1987) on the basis of conflict.
Both men were transferred to the hospital by the ambulance crew, where they were rendered relevant medical aid. At this moment their lives are not in danger.