შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ფაქტზე, 1981 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გ.ბ. თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 4 მარტს, ცივი იარაღის გამოყენებით სხეულზე ჭრილობები მიაყენა 1959 წელს დაბადებულ ც.თ.-ს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა, ოპერატიულად ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, გ.ბ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ცხელ კვალზე დააკავეს.

• The police solved the case of stabbing in Tbilisi - one person arrested
Employees of Vake-Saburtalo Police Main Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational-investigative actions, detained previously convicted G.B. (DoB 1981) in Tbilisi for inflicting severe health damage on purpose.
The investigation established that on March 4 of the current year, the accused person inflicted wounds to T.T. (DoB1959) with cold steel and hid from the crime scene.
Law enforcement officers, as a result of operatively conducted investigative actions, detained G.B. few hours after the incident.