• პოლიციამ თბილისში მომხდარი ჯგუფური ძალადობის ფაქტზე 2 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დიდუბე-ჩუღურეთის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2002 წელს დაბადებული ლ.ე. და ამავე წელს დაბადებული ლ.ა., ჯგუფური ძალადობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა რომ, მიმდინარე წლის 2 აპრილს თბილისში, ღამის საათებში რაფაელ აგლაძის ქუჩის მიმდებარედ, ლ.ა.-ს, ლ.ე.-ს, 2001 წელს დაბადებულ ნ.ც.-სა და 1993 წელს დაბადებულ ო.მ.-ს შორის მოხდა კონფლიქტი და სიტყვიერი შელაპარაკება გადაიზარდა ფიზიკურ დაპირისპირებაში.
სამართალდამცველებმა, საქმეზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბრალდებულები დააკავეს, ხოლო ნ.ც.-ს ადგილსმაყოფელის დადგენისა და დაკავების მიზნით ტარდება შესაბამისი ღონისძიებები.

• Police arrested 2 people in connection with gang violence in Tbilisi
As a result of operational measures and investigative actions, officers of Didube-Chughureti Police Main Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested L.E., born in 2002, and L.A., born in the same year, on charges of gang violence.
The investigation established that on April 2 of the current year, late at night in Tbilisi, near Rafael Agladze Street, a conflict occurred between L.A., L.E., N.Ts., born in 2001, and O.M., born in 1993, and a verbal altercation escalated into a physical confrontation.
As a result of the operational-search measures and investigative actions carried out into the case, law enforcement officers detained the mentioned persons, and appropriate measures are being taken to determine the whereabouts and detain N.C. The investigation is underway under Part One of Article 126 of the Criminal Code of Georgia.