• პოლიციამ თბილისში მომხდარი მკვლელობის და დაჭრის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ორი ან ორზე მეტი პირის მიმართ, დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით 1985 წელს დაბადებული ზ.ფ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, მიმდინარე წლის 4 ივნისს, თბილისში ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცივი იარაღის გამოყენებით სამი ადამიანი დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სასწრაფო სამედიცინო დახმარების სამსახურმა სამივე დაჭრილი სამედიცინო დაწესებულებაში გადაიყვანა, რომელთაგანაც ერთ-ერთი - 1983 წელს დაბადებული რ.რ. სიცოცხლესთან შეუთავსებელი დაზიანების შედეგად, კლინიკაში მიყვანიდან რამდენიმე წუთში გარდაიცვალა.
ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სამართალდამცველებმა ბრალდებული, მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს.

• Police solved the case of murder and wounding in Tbilisi as a result of immediat...
Police solved the case of murder and wounding in Tbilisi as a result of immediate police activities - one person arrested
As a result of immediate operative and investigative actions, officers of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs arrested Z.F., born in 1985, on charges of the attempted premeditated murder committed against two or more persons under aggravating circumstances.
The investigation established that on June 4 of the current year, the accused person, on the basis of conflict that took place in Tbilisi, wounded three people with a cold steel and fled the scene.
The emergency medical service transferred all three wounded individuals to the medical facility, one of whom, namely R.R., born in 1983, died few minutes after being admitted at the clinic due to injuries incompatible with life.
As a result of the investigative actions, law enforcement officers arrested the accused persons few hours after the incident took place.
The weapon of crime - a knife - has been seized as evidence.
The investigation is in progress under Article 19-109, sub-paragraph “K" of the Criminal Code of Georgia.