• პოლიციამ თბილისში მომხდარი მკვლელობის გამოძიების ფარგლებში კიდევ ერთი პირი დააკა...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, თბილისში, ჩეჩელაშვილის ქუჩაზე მომხდარი მკვლელობის გამოძიების ფარგლებში, გამოძიებისთვის ცრუ ჩვენების მიცემისა და განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობის ბრალდებით კიდევ ერთი პირი: 1988 წელს დაბადებული დ.თ. დააკავეს.
გარდა ამისა, ამავე საქმეზე უკვე დაკავებულია 2 პირი: განზრახ მკვლელობის ბრალდებით 1991 წელს დაბადებული გ.ზ. და განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობის ბრალდებით - 1988 წელს დაბადებული ბ.ბ.
გამოძიება განზრახ მკვლელობის, ცრუ ჩვენების მიცემისა და დანაშაულის შეუტყობინებლობის ფაქტებზე, საქართველოს სსკ-ის 108-ე, 370-ე და 376-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

• Police detained one more person as part of investigation into a murder case in T...
The officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, within the framework of the investigation of murder case in Chechelashvili Street (Tbilisi), detained one more person D.T. (DoB: 1988) for giving false testimony to the investigation and not reporting a particularly serious crime.
The crime committed envisages from 3 to 7 years of imprisonment.
In addition, 2 persons have already been arrested on the same case: G.Z. (DoB: 1991) on the fact of premeditated murder and B.B. (DoB: 1988) on the fact of failure to report a particularly serious crime.
Investigation is in progress on the facts of premeditated murder, giving false testimonies and failure to report a crime (Articles 108, 370 and 376 of the Criminal Code of Georgia).