• პოლიციამ თბილისში მომხდარი ქურდობის რამდენიმე ფაქტი გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ქურდობის ბრალდებით, 1985 წელს დაბადებული, წარსულში არაერთგზის ნასამართლევი ი.გ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა თბილისში, ფოცხვერაშვილის ქუჩაზე, ერთ-ერთი მოქალაქის კუთვნილი მოპედი მოიპარა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ასევე დაადგინეს, რომ ი.გ.-მ ბოლო 2 კვირის განმავლობაში, თბილისში, სხვადასხვა დროსა და ადგილზე მოიპარა მოქალაქეების კუთვნილი 2 ველოსიპედი, 1 მოპედი და კიდევ 1 მოპედის მოპარვა სცადა.
პოლიციამ, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბრალდებულის მიერ მოპარული 2 მოპედი ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება სატრანსპორტო საშუალების წინააღმდეგ ჩადენილ ქურდობის ფაქტზე, საქართველოს სსკ-ს 177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტითა და მე-3 ნაწილის „დ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Several facts of theft solved by Police-one person detained
The officers of Old Tbilisi division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search and investigative activities detained several times convicted in past, I.G. (DoB 1985) for theft.
Investigation established that detainee stole moped parked on Potskhverashvili Street, Tbilisi and fled from the place of crime.
Investigation also found out that with the last 2 weeks period, detainee stole two bicycles owned by Georgian citizens parked at various locations as well as two mopeds and additionally attempted to steal another moped.
As a result of investigative activities held by the law enforcers, two stolen mopeds were seized as evidence.
Investigation is in progress on the fact of stealing of the transport means, article 177, II part, sub-paragraph “A” and part III, sub-paragraph “D” envisaged by the Criminal Code.